1 tydzień ciąży – dziecka nie ma, ciąża jest?

Pierwszy tydzień ciąży to czas od 1 dnia ostatniej przed ciążą miesiączki trwający 7 dni. Ten czas wliczany jest w trwanie ciąży ze względu na sposób obliczania daty porodu. Jeżeli Twoje miesiączki bywały nieregularne, lekarz będzie w stanie stwierdzić na podstawie badania USG czy datę porodu wyznaczoną według terminu ostatniej miesiączki należy zmienić (takie USG można wykonać najwcześniej koło 8 tygodnia ciąży).

Więcej o obliczaniu terminu porodu i o tym ile trwa ciąża przeczytasz tutaj: Il trwa ciąża – 280 dni, 40 tygodni, czy 9 miesięcy?

 

Poziom B-HCG – (beta HCG) Gonadotropina kosmówkowa w ciąży

W pierwszym tygodniu wynosi on poniżej 1 mlU/ml, ponieważ nie doszło jeszcze do zapłodnienia komórki jajowej i do zagnieżdżenia zarodka w macicy.

 

Co się zmienia w 1 tygodniu ciąży?

Tu przyda się wiedza na temat cyklu kobiety – licząc że trwał on w okolicach 28 dni – wiesz, że w tym czasie zajście w ciąże nie jest możliwe, jednak jeśli to czytasz, pewnie podejrzewasz już, że coś się święci w Twoim brzuchu 😉 Kobiety planujące ciążę pewnie już od kilku miesięcy biorą kwas foliowy – to dobra praktyka! Jeśli do tej pory go nie zażywałaś – po prostu zacznij – jest dobry nie tylko dla Ciebie, ale także bardzo przydatny dla rozwijającego się w brzuchu maluszka. Lekarze radzą, aby zacząć przyjmować kwas foliowy wcześniej, by jego stężenie w organizmie było z góry stawiające nas na dobrym torze.

Ten pierwszy tydzień jest to zatem etap planowania i podejmowania działań do ciąży prowadzących 🙂

W drugim tygodniu będzie już nieco ciekawiej!

 

Przejdź dalej do 2 tydzień ciąży

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Skomentuj - włącz się do dyskusji

11 Responses

Dodaj komentarz

polub, Fajnie tam jest!

zobacz co tu mam:

Dzielę się tym, co po wielu wzlotach i upadkach wypłynęło na powierzchnię: swoim doświadczeniem. No i… tym jak żyć po tej jasnej stronie mocy!

Robimy zdjęcia?

Subskrybujemy?
pewnie, że tak!Ostatnio pisałam też o: