2 tydzień ciąży

2 tydzień ciąży – wkraczamy do akcji

Przełom drugiego i trzeciego tygodnia to moment w którym możliwe jest zajście w ciążę. Jest on wliczany do czasu trwania ciąży (podobnie jak pierwszy tydzień ciąży) nawet jeśli do zapłodnienia nie doszło w tym czasie, a dopiero w trzecim tygodniu.

Więcej o obliczaniu terminu porodu i o tym ile trwa ciąża przeczytasz tutaj: Il trwa ciąża – 280 dni, 40 tygodni, czy 9 miesięcy?

W tym tygodniu wszystkie Wasze zbliżenia mogą zakończyć się zapłodnieniem jajeczka – jeśli doszło już do owulacji. Plemniki potrzebują kilku dni na to, żeby dotrzeć do komórki jajowej, dlatego jeśli nie macie problemów z płodnością jest to dobry czas, żeby wzmożyć starania o potomstwo. Jeżeli jednak jakieś problemy występują po stronie któregoś z Was, warto zastosować bardziej precyzyjne metody wyznaczania dni płodnych kobiety, lub zasięgnąć porady lekarza. Pamiętajcie, że o problemach z płodnością mówi się dopiero po upływie 2 lat od rozpoczęcia przez parę starań o dziecko, przy założeniu, że nie stosuje ona w tym czasie żadnych metod ograniczania płodności.

Poziom B-HCG – (beta HCG) Gonadotropina kosmówkowa w ciąży

fiolka na krew, mierzenie beta hcg w ciąży

Oznaczanie poziomu B-HCG w drugim tygodniu ciąży wciąż nie daje miarodajnego wyniku, ponieważ jest to czas przed zapłodnieniem. Większość laboratoriów podaje wyniki dla 3 tygodnia ciąży, licząc od daty ostatniej miesiączki. 

Co się zmienia w 2 tygodniu ciąży?

Skończyła się menstruacja, a organizm kobiety przygotowuje się do owulacji – poza tym zajście w ciążę jest najbardziej prawdopodobne na przełomie 2 i 3 tygodnia ciąży. A więc do dzieła! Choć pewnie jeśli to czytasz, to już co nieco wiesz na temat tego, czy w ciąży już jesteś? 😉 Nie martw się – 3 tydzień ciąży przyniesie na pewno znacznie więcej informacji!

 

Uwielbiam pisać o tym co ważne dla mnie jako mamy. Zobacz, może i Ciebie to zaciekawi:

kobieta wskazuje w dół

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł to:

polub Matkiupadki na facebook

śledź naszą rodzinkę na instagramie matkiupadki

zapisz się do newslettera – otrzymasz darmowy ebook o karmieniu i planowaniu snu noworodka oraz listę wyprawkową do szpitala.

Bardzo mi pomożesz udostępniając ten post, lubiąc go na facebook i komentując.

Jeśli nie wiesz czy warto się dzielić tym co piszę, sprawdź kim jestem. Może mamy podobne podejście do życia 🙂

No i koniecznie kliknij te małe, nieśmiałe ikonki które widzisz tutaj z lewej strony pod tym tekstem i udostępnij 🙂 Bo sharing is caring.

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest

matkiupadki

Odkryłam, że dobry ze mnie życiowy kameleon. Tam gdzie jestem wtapiam się w tło i wyciągam z tego nowego, przybranego koloru jak najwięcej potrafię!

 

Poszpieguj sobie i…

Skomentuj - włącz się do dyskusji

Specify a Disqus shortname at Social Comments options page in admin panel

2 Responses

Dodaj komentarz

polub, Fajnie tam jest!

Subskrybujemy?
pewnie, że tak!

Robimy zdjęcia?

Ostatnio pisałam też o:

Ciąża i poród

Opieka nad dzieckiem

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na to, wyjdź ze strony. Jeżeli dasz radę pogodzić się z tym faktem, kliknij “OK!”. Jeśli chcesz przeczytać o nich więcej przejdź do: POLITYKI PRYWATNOŚCI.