2 tydzień ciąży – wkraczamy do akcji
Przełom drugiego i trzeciego tygodnia to moment w którym możliwe jest zajście w ciążę. Jest on wliczany do czasu trwania ciąży (podobnie jak pierwszy tydzień ciąży) nawet jeśli do zapłodnienia nie doszło w tym czasie, a dopiero w trzecim tygodniu.
Więcej o obliczaniu terminu porodu i o tym ile trwa ciąża przeczytasz tutaj: Il trwa ciąża – 280 dni, 40 tygodni, czy 9 miesięcy?
W tym tygodniu wszystkie Wasze zbliżenia mogą zakończyć się zapłodnieniem jajeczka – jeśli doszło już do owulacji. Plemniki potrzebują kilku dni na to, żeby dotrzeć do komórki jajowej, dlatego jeśli nie macie problemów z płodnością jest to dobry czas, żeby wzmożyć starania o potomstwo. Jeżeli jednak jakieś problemy występują po stronie któregoś z Was, warto zastosować bardziej precyzyjne metody wyznaczania dni płodnych kobiety, lub zasięgnąć porady lekarza. Pamiętajcie, że o problemach z płodnością mówi się dopiero po upływie 2 lat od rozpoczęcia przez parę starań o dziecko, przy założeniu, że nie stosuje ona w tym czasie żadnych metod ograniczania płodności.
Poziom B-HCG – (beta HCG) Gonadotropina kosmówkowa w ciąży
Oznaczanie poziomu B-HCG w drugim tygodniu ciąży wciąż nie daje miarodajnego wyniku, ponieważ jest to czas przed zapłodnieniem. Większość laboratoriów podaje wyniki dla 3 tygodnia ciąży, licząc od daty ostatniej miesiączki.
Co się zmienia w 2 tygodniu ciąży?
Skończyła się menstruacja, a organizm kobiety przygotowuje się do owulacji – poza tym zajście w ciążę jest najbardziej prawdopodobne na przełomie 2 i 3 tygodnia ciąży. A więc do dzieła! Choć pewnie jeśli to czytasz, to już co nieco wiesz na temat tego, czy w ciąży już jesteś? 😉 Nie martw się – 3 tydzień ciąży przyniesie na pewno znacznie więcej informacji!
Uwielbiam pisać o tym co ważne dla mnie jako mamy. Zobacz, może i Ciebie to zaciekawi:
Ostatnio pisałam także o tym kiedy i jak zacząć pranie noworodkowej wyprawki
Jak przygotować starsze dziecko na pojawianie się rodzeństwa
Napisałam też parę słów o tym w jaki sposób przygotować dziecko do pójścia do przedszkola
A tutaj przygotowany przeze mnie ebook o planowaniu snu i karmienia noworodka
Kilka słów o bezpiecznym śnie noworodka

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł to:
polub Matkiupadki na facebook
śledź naszą rodzinkę na instagramie matkiupadki
zapisz się do newslettera – otrzymasz darmowy ebook o karmieniu i planowaniu snu noworodka oraz listę wyprawkową do szpitala.
Bardzo mi pomożesz udostępniając ten post, lubiąc go na facebook i komentując.
Jeśli nie wiesz czy warto się dzielić tym co piszę, sprawdź kim jestem. Może mamy podobne podejście do życia 🙂
No i koniecznie kliknij te małe, nieśmiałe ikonki które widzisz tutaj z lewej strony pod tym tekstem i udostępnij 🙂 Bo sharing is caring.
Skomentuj - włącz się do dyskusji
2 Responses