Ciąża tydzień po tygodniu

kalendarz rozwoju maleństwa w Twoim brzuchu

2 tydzień ciąży – wkraczamy do akcji

Przełom drugiego i trzeciego tygodnia to moment w którym możliwe jest zajście w ciążę. Jest on wliczany do czasu trwania ciąży (podobnie jak pierwszy tydzień ciąży) nawet jeśli do zapłodnienia nie doszło w tym czasie, a dopiero w trzecim tygodniu.

Więcej o obliczaniu terminu porodu i o tym ile trwa ciąża przeczytasz tutaj: Il trwa ciąża – 280 dni, 40 tygodni, czy 9 miesięcy?

W tym tygodniu wszystkie Wasze zbliżenia mogą zakończyć się zapłodnieniem jajeczka – jeśli doszło już do owulacji. Plemniki potrzebują kilku dni na to, żeby dotrzeć do komórki jajowej, dlatego jeśli nie macie problemów z płodnością jest to dobry czas, żeby wzmożyć starania o potomstwo. Jeżeli jednak jakieś problemy występują po stronie któregoś z Was, warto zastosować bardziej precyzyjne metody wyznaczania dni płodnych kobiety, lub zasięgnąć porady lekarza. Pamiętajcie, że o problemach z płodnością mówi się dopiero po upływie 2 lat od rozpoczęcia przez parę starań o dziecko, przy założeniu, że nie stosuje ona w tym czasie żadnych metod ograniczania płodności.

 

Poziom B-HCG – (beta HCG) Gonadotropina kosmówkowa w ciąży

Oznaczanie poziomu B-HCG w drugim tygodniu ciąży wciąż nie daje miarodajnego wyniku, ponieważ jest to czas przed zapłodnieniem. Większość laboratoriów podaje wyniki dla 3 tygodnia ciąży, licząc od daty ostatniej miesiączki. 

 

Co się zmienia w 2 tygodniu ciąży?

Skończyła się menstruacja, a organizm kobiety przygotowuje się do owulacji – poza tym zajście w ciążę jest najbardziej prawdopodobne na przełomie 2 i 3 tygodnia ciąży. A więc do dzieła! Choć pewnie jeśli to czytasz, to już co nieco wiesz na temat tego, czy w ciąży jesteś? 😉 Nie martw się – 3 tydzień ciąży przyniesie na pewno znacznie więcej informacji!

 

Przejdź dalej do 3 tydzień ciąży

Leave a Reply

2 thoughts on “2 tydzień ciąży”

  1. Pingback: 3 tydzień ciąży - Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu - Matkiupadki.pl

  2. Pingback: 1 tydzień ciąży - Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu - Matkiupadki.pl

Dodaj komentarz

Zależy Ci na kontakcie ze mną? To świetnie! Oto kilka sposobów na to, jak możesz tego dokonać: napisz mail na matkiupadki@gmail.com

Odwiedź na facebook: 

https://www.facebook.com/matkiupadki/

Wyślij tajną wiadomość przez formularz: KLIK