Dziecko, czyli kochaj, dbaj i...

odpoczywaj! Staram się wierzyć w to, że będąc rodzicem musisz dbać nie tylko o swoje dziecko, ale i o siebie!

adaptacja przedszkolu okiem mamy i nauczyciela

Adaptacja dziecka w przedszkolu – z doświadczeń matki i nauczycielki

Adaptacja to temat napawający lękiem rodzica, niepewnością dziecko i stresem nauczyciela. To niełatwy okres dla każdej z zainteresowanych stron w tej relacji. O adaptacji i jej sposobach napisano wiele publikacji, artykułów, poradników, w których można znaleźć wskazówki i metody. Zanim jednak dojdzie do adaptacji, w której uczestniczy dziecko, warto zadbać o adaptację rodzica. Wiem, brzmi to dziwnie, ale oswojenie się z tą decyzją jest kluczem do późniejszego sukcesu. Jak sobie pomóc? Przede wszystkim upewnić się w tej decyzji. Porozmawiać z innymi rodzicami przedszkolaków, zebrać dokładny wywiad na temat przedszkola w środowisku, dokonać wyboru w oparciu o własne potrzeby i możliwości

Czytaj więcej

Tuptam do przedszkola – sama? Jak przygotować dziecko do przedszkola

W tym roku “pierwszy września” nastanie dla nas drugiego. Taki mały uśmiech losu, trochę ‘kopnięty’ kalendarz da nam jeden dodatkowy przesunięty dzień na rozmyślania o tym, jak przygotować dziecko do przedszkola. I mam nadzieję, że o tym zapomnimy. Bo najlepsze przygotowanie to czas spędzony z dzieckiem – bez stresu.

Czytaj więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na to, wyjdź ze strony. Jeżeli dasz radę pogodzić się z tym faktem, kliknij “OK!”. Jeśli chcesz przeczytać o nich więcej przejdź do: POLITYKI PRYWATNOŚCI.