cropped-10865975_10152915779252258_7926162510217995367_o.jpg

Kto to ja?
Nie mam kwalifikacji do bycia mamą i pisania o macierzyństwie – bez studiów w tym zakresie postanowiłam zostać żoną i rodzicem 😉 Natomiast z wykształcenia (i powołania) jestem pedagogiem resocjalizacji. Co to w praktyce oznacza? Zawodowo jestem wychowawcą i streetworkerem (pedagogiem na ulicy – pracuję z dziećmi na ich własnych podwórkach). Jestem autorką i współautorką gier planszowych dla dzieci (takich zwykłych “do zabawy” i takich niezwykłych specjalistycznych, pomagających we wstępnej diagnozie małego dziecka i nastolatka). Poza tym jestem także doradcą noszenia w chuście ClauWi® . Kiedy zostałam mamą wkroczyłam w świat nowych wyzwań, dzięki którym poznałam tajniki chustonoszenia, karmienia piersią, pieluchowania wielorazowego i wspomagania rozwoju dziecka przy jednoczesnym łamaniu własnego charakteru i swoich ograniczeń.

Dzięki swojej pracy przekonałam się, że dziecko na każdym etapie rozwoju najlepiej przyjmuje komunikację odbywającą się w atmosferze szczerości. Wychowanie w bliskości przepuszczam przez palce, bo choć modnie brzmi, obecnie rozlewa się już gdzieś między “skakaniem po rosie nad ranem”, a “bezstresowym niezwracaniem uwagi”. Pragnę przekonać jak największą ilość rodziców, że dziecko samodzielnie myśli nie wolniej niż dorosły, dlatego warto znaleźć wspólny język komunikacji, zanim trafimy na mur nie do przeskoczenia.

Co jeśli Cię nie przekonam? Nic. W tym przypadku wspólnie zastosujmy zasadę “Żyj, i daj żyć innym”.

Jestem doradcą noszenia w chuście ClauWi® <- klik.  Chostonoszenie stało się moją pasją, a sentyment do niego mamy z mężem obydwoje, bo tylko dzięki chustom spaliśmy po narodzinach naszego pierwszego dziecka 😉 Zapraszam do kontaktu wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się nosić swojego malucha pod czujnym okiem doradcy – w miłej atmosferze, w cierpliwości i otwartości. Zapraszam do kontaktu przez facebook: Matkiupadki oraz mail: matkiupadki@gmail.com

O naszej rodzinie

“Ja” to tylko malutka część mnie!

Wraz z mężem robimy dużo, żeby świat wokół nas był choć troszkę bardziej pocieszny i mniej problemowy. Ukończyliśmy wspólnie dwuletnie studium przygotowujące do pracy w poradni rodzinnej i prowadzenia kursów przedmałżeńskich, bo wierzymy, że należy posyłać dalej to co się dostaje.

O wychowaniu moim okiem

Nie boję się mówić dziecku “Przepraszam, pomyliłam się”. Nie boję się mówić “Dziękuję za pomoc”, po wspólnie rozwieszonym praniu. Roczny maluch nie pomoże nastawić pralki? Ha! Robi to lepiej niż mój mąż 😉