Wychowanie w nurcie 'braku nurtu'

Do tej pory było rodzenie, dbanie i opieka… Teraz zaczyna się wychowanie!

mezczyzna i dziecko siedza wspolnie przy stole w kawiarni na czerwonych fotelach

Do dziecka mów tak jakbyście… żyli w komedii romantycznej! – czyli jak nauczyć się rozmawiać z dzieckiem

Moja komedia romantyczna zaczyna się o 20:30 kiedy kładziemy dzieci spać. To ostatni moment, żeby wszystko naprawić, nastroić się pozytywnie na nadchodzącą noc i obiecać sobie, że jutro od rana będzie nam się rozmawiało jeszcze lepiej niż dzisiaj. Nastawiam zegar – od wieczora do wieczora. Ten romantyczny nastrój opleciony we wrzaski, przewracanie się o rzeczy, które ktoś porozrzucał niczym skórki od bananów w niskobudżetowej komedii, założona tył na przód piżama i rodzice obijający się o siebie gdy próbują dogonić rozbiegające się dzieci, to nie romansidło. To pełnometrażowa komedia romantyczna.

Czytaj więcej
adaptacja przedszkolu okiem mamy i nauczyciela

Adaptacja dziecka w przedszkolu – z doświadczeń matki i nauczycielki

Adaptacja to temat napawający lękiem rodzica, niepewnością dziecko i stresem nauczyciela. To niełatwy okres dla każdej z zainteresowanych stron w tej relacji. O adaptacji i jej sposobach napisano wiele publikacji, artykułów, poradników, w których można znaleźć wskazówki i metody. Zanim jednak dojdzie do adaptacji, w której uczestniczy dziecko, warto zadbać o adaptację rodzica. Wiem, brzmi to dziwnie, ale oswojenie się z tą decyzją jest kluczem do późniejszego sukcesu. Jak sobie pomóc? Przede wszystkim upewnić się w tej decyzji. Porozmawiać z innymi rodzicami przedszkolaków, zebrać dokładny wywiad na temat przedszkola w środowisku, dokonać wyboru w oparciu o własne potrzeby i możliwości

Czytaj więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na to, wyjdź ze strony. Jeżeli dasz radę pogodzić się z tym faktem, kliknij “OK!”. Jeśli chcesz przeczytać o nich więcej przejdź do: POLITYKI PRYWATNOŚCI.